10 stycznia 2023

Poznaj nas bliżej - Kinga Mączka

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z gimnastyką?

W wieku 5 lat zaczęłam swoją przygodę z tańcem, jednak po 3 latach postanowiłam przyjść na zajęcia gimnastyki artystycznej. Prowadziła je Pani Ania Mrozińska, która do dzisiejszego dnia jest moją główną trenerka. Gdy zobaczyłam jak starsze koleżanki ćwiczą z różnymi przyborami, z miejsca mnie to zafascynowało i postanowiłam zostać.


2. Dlaczego podjęłaś decyzję o zmianie klubu?

Postanowiłam zmienić barwy klubowe, ponieważ jak wspomniałam wcześniej - moją trenerką od zawsze była pani Ania, która teraz reprezentuje klub Boomerang. Naturalnym dla mnie było przejść z nią do klubu.


3. Ulubiona gimnastyczka?

Moje ulubione zawodniczki pochodzą z Włoch i są to: Sofia Raffaeli i Milena Baldassarri. Uważam że są bardzo utalentowane, a ich układy oryginalne.

 

4. Ulubiony przybór gimnastyczny?

Trudno mi wybrać jeden ulubiony przybór, ale stawiam na piłkę i wstążkę - to z nimi ćwiczy mi się najlepiej.


5. Co lubisz robić w wolnym czasie?

W wolnym czasie uwielbiam podróżować - na moim radarze jest obecnie Francja, spędzać czas z rodzina i przyjaciółmi, lub próbować nowych rzeczy - w tym roku spróbuję kilku nowych dyscyplin spor.

 

6. Gdyby nie gimnastyka to jaka inna dyscyplina sportu?

Myślę ze gdyby nie gimnastyka to kontynuowałabym moją przygodę z tańcem. W zimie dużą przyjemność sprawia mi jazda na desce snowboardowej.

 

7.Powiedz coś więcej o sobie.

W Sportowy plan na ten rok - jak najlepiej zaprezentować się w wyższej i nowej dla mnie kategorii - seniorek oraz dopracować swoje świeże układy - z obręczą i maczugami.

 

 

Fundacja Boomerang 
© 2023 Boomerang Rumia. Wszystkie prawa zastrzeżone.